عینک های تدریجی بیشتر از عینک های معمولی برای اصلاح دید کاربرد دارند. این نوع عینک معمولا برای افراد مسن که پیرچشمی دارند تجویز می شود. عینک تدریجی با لنزهای پروگرسیو برای افرادی که هم نزدیک‌بین و هم دوربین هستند، گزینه بسیار مناسبی است. شما با استفاده از عینک تدریجی دیگر نیازی به تعویض مداوم عینک نزدیک بین و عینک دوربین برای مطالعه یا رانندگی نخواهید داشت و می توانید مزایای هر دو عینک را به طور همزمان در یک عینک داشته باشید.

استفاده در لنزهای پروگرسیو هنگام ساخت عینک باعث می شود تغییر فوکوس بین اجسام نزدیک و دورتر برای بیمار طبیعی تر از همیشه به نظر برسد. این بدان معناست که خیلی راحت می توانید از تلفن خود به مناظر اطراف نگاه کرده و بنابراین هر فاصله کانونی را به وضوح مشاهده کنید. برای انجام معاینات چشمی و تجویز عینک تدریجی می توانید به یک اپتومتریست در مراکز معتبر اپتومتری در تهران مراجعه نمایید. در ادامه به مزایای عینک های تدریجی و نکات مهم استفاده از آنها می پردازیم. همچنان با وب سایت تخصصی مرکز اپتومتری آیت اللهی همراه باشید.

بررسی آب مروارید مادرزادی

مزایای لنزهای پروگرسیو

با استفاده از عینک تدریجی دیگر نیاز نیست برای مطالعه از یک عینک نزدیک بین و برای تماشای تلویزیون از یک عینک دوربین استفاده کنید. یک لنز پروگرسیو همزمان به شما سه قدرت بینایی نزدیک، میانی و دور را ارائه می دهد. بنابراین به طور همزمان می توانید فواصل دور و نزدیک را با یک عینک مشاهده کنید.

در عدسی‌های پروگرسیو، میدان ‌های دید متعدد در یک عدسی واحد گنجانده شده است، بدون اینکه هیچ گونه مرزبندی واضحی بین خود میدان‌ها وجود داشته باشد. این ویژگی خاص عینک های تدریجی است که باعث می شود آنها دو کانونی یا سه کانونی بدون خط و مرز داشته باشند. آنها به گونه ای کاملا کارآمد ساخته شده اند که مراقبت های لازم را به بهترین شکل ممکن از چشمان شما فراهم می کنند.

عینک‌های تدریجی برای بیمارانی که پیرچشمی دارند، مناسب‌ترین گزینه هستند. پیرچشمی نوعی وضعیت بینایی است که با کاهش شدید توانایی تمرکز بر روی اجسام مجاور مشخص می‌شود. در چنین شرایطی، افراد معمولا قادر به خواندن نوشته های ریز کتاب نیستند. این بیماری معمولا در حدود ۴۰ سالگی به بالا اتفاق می افتد. لنزهای دو کانونی قبلی برای اصلاح این مشکل استفاده می شد. با این حال، این لنزها نتوانستند میدان دید پیوسته ای را برای بیمار فراهم کنند. اما در حال حاضر لنزهای پروگرسیو بهترین گزینه ی موجود هستند زیرا نه تنها میدان دید پیوسته ای را فراهم می کنند بلکه به کمک آنها دیگر نیازی به چندین عینک برای عملکردهای متعدد نیست.

فراموش نکنید چشمان ما گنجینه ی ما هستند و انتخاب یک عینک عالی باید در اولویت ما باشد. بنابراین برای مراقبت بیشتر از چشمان خود حتما یک عینک پیشرفته و مناسب تهیه کنید. اگر شما هم به عینک تدریجی نیاز دارید همین امروز به یک مرکز اپتومتری در تهران مراجعه کنید. برای رزرو نوبت با مرکز اپتومتری آیت اللهی تماس بگیرید.

نحوه ی استفاده از عینک تدریجی

مسلما انطباق با هر چیز جدیدی به زمان نیاز دارد. انطباق با عینک تدریجی و لنزهای پروگرسیو نیز در ابتدا می تواند دشوار و گاها خسته کننده به نظر برسد، اما نیازی به نگرانی نیست. شما با رعایت نکات زیر خیلی سریع تر می توانید به این عینک جدید عادت کنید و همیشه و در هر فاصله ای همه چیز را به وضوح ببینید:

  • شما باید به محض تهیه عینک تدریجی، در برابر استفاده از عینک قدیمی خود مقاومت کنید، زیرا این کار روند آموزش مجدد مغز شما برای تمرکز روی لنزهای جدید را کند می کند.
  • سعی کنید عینک جدید را نزدیک چشمان خود قرار دهید. این باعث می شود که دامنه دید از طریق هر لنز به حداکثر برسد.
  • بینایی خود را با حرکت دادن سر به جای چشم تنظیم کنید.
  • به وفور تمرین کنید یعنی هنگام تماشای تلویزیون، خواندن مجله، استفاده از موبایل یا کامپیوتر و غیره از این عینک استفاده کنید و مرتب دید خود را بین دو مرکز کانونی تغییر دهید.
  • فراموش نکنید تطبیق با عینک جدید به زمان نیاز دارد و هنگام تطبیق چشم با لنزهای پروگرسیو باید مراقبت های مناسبی انجام شود.
  • شما همچنین می توانید برای استفاده مناسب از عینک تدریجی از یک اپتومتریست در مرکز اپتومتری در تهران و سایر شهرهای دیگر کمک بخواهید.
عینک تدریجی

مقایسه لنزهای پروگرسیو با دو کانونی یا سه کانونی

عینک های تدریجی نه تنها از سایر عینک های طبی دو کانونی یا سه کانونی زیباتر می باشند، بلکه نسبت به آنها امکان اصلاح طبیعی پیرچشمی را ارائه می دهند. لنزهای پروگرسیو معنای واقعی عدسی‌های چند کانونی هستند و یکپارچگی بیشتری را برای تمام فواصل دید فراهم می‌کنند. علاوه بر این، سازگاری با لنزهای پیشرفته مدرن امروزی آسان تر است.

عینک تدریجی ساخته شده با لنزهای پروگرسیو مشکل آزاردهنده ناشی از لنزهای دو کانونی و سه کانونی معروف به “پرش تصویر” را برطرف کرده است. در مورد لنزهای دو کانونی و سه کانونی معمولی، به نظر می رسد که وقتی چشمان شما از مرزهای بین کانون های دور و نزدیک عبور می کند، تصاویر “پرش” می کنند. اما در لنزهای جدید انتقال دید بین فواصل مختلف راحت تر و بدون پرش تصویر است. اگر شما هم می خواهید از مزایای عینک تدریجی بهره مند گردید کافی برای مشاوره با یک اپتومتریست و تجویز عینک جدید به  مرکز اپتومتری آیت اللهی مراجعه کنید.

انتخاب بهترین عینک تدریجی

یک عینک تدریجی خوب و باکیفیت دید کاملاً آرام و طبیعی را برای کاربر فراهم می کند که دقیقاً متناسب با نیازهای شخصی و عملکرد بصری او است. به این ترتیب تصمیم گیری در مورد تهیه عینک تدریجی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. به خصوص برای بیمارانی که اولین بار است می خواهند از این عینک ها استفاده کنند. عینک تدریجی را می توان با توجه به نوع لنز و قدرت آن انتخاب کرد.

اپتومتریست یا چشم پزشک معمولا در مورد مزایا و معایب انواع عینک های تدریجی و گزینه های موجود با بیمار خود صحبت می کنند. به این ترتیب شما می توانید گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

نکته: وقتی صحبت از لنزهای پروگرسیو می شود، اندازه فریم عینک یک نکته مهم است، زیرا این لنزهای خاص در فریم هایی با اندازه های بزرگتر بهتر عمل می کنند. از آنجایی که لنزهای پروگرسیو به شما امکان دید در تمام فواصل مختلف را می دهند بنابراین دامنه کامل دید باید در کادر قرار بگیرد.

بررسی محاسن عدسی تدریجی

آشنایی با انواع لنزهای Progressive

  • لنزهای پروگرسیو استاندارد:

اگر به دنبال یک عینک مناسب برای جایگزینی با عینک های دو کانونی یا سه کانونی هستید، این نوع لنزها را به شما توصیه می کنیم. لنزهای پروگرسیو استاندارد برای اکثر افراد کار می کنند و همچنین با اکثر بودجه ها قابل تهیه می باشند. عینک تدریجی استاندارد ناحیه دیدن نسبتاً وسیعی را در اختیار شما قرار می دهد، اما برای این کار به یک فریم با اندازه مناسب نیاز خواهد داشت. بنابراین عینک شما باید از ارتفاع عمودی کافی برای انتقال بدون مشکل دید از فاصله دور به فاصله نزدیک برخوردار باشد. اگر یک فریم بسیار کوتاه برای عینک تدریجی انتخاب شود، مسلما از کارایی این عینک کم می شود.

  • لنزهای پروگرسیو با فریم کوتاه:

اگر به مد اهمیت می دهید و دوست دارید از عینک تدریجی با فریم کوتاه تر استفاده کنید، لنزهای پروگرسیو کارآمد برای چنین فریم هایی نیز ساخته شده که البته کمی گرانتر از لنزهای مدل قبلی هستند. این لنزها به گونه ای طراحی شده اند که در فریم های کوچکتر قرار بگیرند. البته ساخت عینک تدریجی با فریم کوتاه بسیار تخصصی است و باید توسط یک مرکز پیشرفته ساخت عینک انجام شود.

  • لنزهای پروگرسیو کامپیوتری:

افراد حرفه ای مانند نقاشان، هنرمندان، دندانپزشکان، کتابداران، آرایشگران، مکانیک ها، نقشه کش ها و ویراستاران باید از لنزهای پروگسیو کامپیوتری استفاده کنند زیرا به دید واضح در فواصل متوسط ​​و نزدیک نیاز دارند. این لنزها دید واضحی را در حدود ۱۶ اینچ تا ۶ فوت ارائه می دهند.

اگر بیش از چهار ساعت در روز از رایانه استفاده می کنید، باید این لنزها را امتحان کنید. این لنزها عالی هستند و به کاهش خستگی بینایی یا سندرم بینایی رایانه کمک می کنند. این لنزها همچنین به شما کمک می‌کنند تا وضعیت بدنی بهتری داشته باشید، زیرا باعث می شوند سر خود را در وضعیت آرام‌تری نگه دارید.

  • لنزهای پروگرسیو Premium:

این لنزها دارای طراحی آزاد و فناوری رو به جلویی هستند و یک منطقه خواندن بسیار وسیع تر و بدون اعوجاج را فراهم می کنند. بنابراین برای افراد در اغلب اوقات دید واضح تری را ارائه می دهند.

اگر در زمینه تهیه عینک تدریجی سوالی دارید و یا برای انجام معاینات چشم به یک ارائه دهنده خدمات اپتومتری در تهران نیاز دارید با مرکز اپتومتری آیت اللهی تماس بگیرید. این مرکز یکی از بهترین مراکز بینایی سنجی و درمان کم بینایی در تهران است.

منبع: www.lenskart.com

وقت ملاقات
×